مقالات

جک پنوماتیک

سیلندر پنوماتیک

جک پنوماتیک (سیلندر پنوماتیک)  چیست؟

جک پنوماتیک (Pneumatic actuator) همان فعال کننده پنوماتیک (محرک هوای فشرده) می باشد. این سیستم بر اساس هوای فشرده طراحی شده است که در آن هوای فشرده شده به نیروی مکانیکی تبدیل می شود.روندحرکت آن به این صورت استکه هوای فشرده از پورت ورودی جک وارد شده و در پشت سیلندر جمع می شود و با فشار خود منجر به حرکت صفحه ای که شفت جک به آن متصل است می شود و به این صورت جک به حرکت خواهد درامد.پارامترهای مهمی برای انتخاب جک پنوماتیک وجود دارد که از جمله ان می توان به مشخص کردن طول کورس و قطر پیستون جک اشاره کرد. (فاصله بین نقطه اولیه حرکت تا اخرین نقطه ای که میله پیستون طی می کند طول کورس نام دارد و با واحد میلی مترمعین می شود. معممولا طول کورس برای جک های پنوماتیک از 1تا 2000 میلی متر متغیر است. درواقع طول کورس همان دامنه حرکتی جک تلقی می شود.)

درباره پنوما

کلمه پنوما ریشه در زبان یونانی دارد و به معنای نفس یا هوا می باشد و پنوماتیک علمی است که درباره وقایع و حرکات هوا صحبت می کند.هم اکنون پنوماتیک به دلیل مزایا و کاربردهای بالایی که دارد(بازدهی بالا,قابل کنترل بودن, سادگی تعمیر, نگهداری اسان) درمیان صنعت گران بعنوان یک انرژی ارزان و کم خطر و بسیار تمیز مورد استقبال می باشد.

مزیت اصلی استفاده از جک های پنوماتیکی در صنعت

جک پنوماتیک منبعی در دسترس با کارکرد ساده می باشد.یکی از مهم ترین مزیت های ان پاک و بدون الودگی آن ها به دلیل کارکرد با هوای فشرده است.به همین دلیل از این نوع جک ها در صنایع غذایی و صنایع تولید دارو و… استفاده می شود.

دید کلی از ساختار سیستم پنوماتیک

ساختار سیستم پنوماتیک به گونه ای است که عملیات انتقال نیرو را به وسیله هوای فشرده انجام می دهد. تامین هوای فشرده مورد نیاز در این سیستم توسط کمپرسورها انجام می شود. کمپرسور هوا را فشرده میکند تا به فشار هوا یدلخواه برسد سپس هوای فشرده شده را در یک مخزن ذخیره می کند.بعد از فشرده شدن توسط کمپرسور دمای هوا بالا می رود به همین دلیل می تواند به اجزای سیستم اسیب برساند به همین علت هوای فشرده قبل از هدایت به سیستم باید خنک شود که از اسیب رساندن به قطعات  جلوگیری شود. به دلیل وجود بخار اب در هوای فشرده در عملیات خنک سازی باید از یک واحد بهینه سازی برای خشک کردن هوای پرفشار استفاده کرد.به طور کلی سیلندر های پنوماتیک شامل بدنه(پوسته), پکینگ و سایر اتصالات می شود سیلندرهای پنوماتیک با توجه به کاربردها و کارایی هایی که دارند در طول ها و قطرهای مختلف و برای فشارهای کاری متفاوتی طراحی و تولید می شوند به طور معمول از پنوماتیک در فشارهای پایین استفاده می شود و حداکثر فشاری که برای این سیلندر ها در نظر گرفته می شود 300 بار است.

جک پنوماتیک در صنعت

جک پنوماتیک در صنعت بسیار پرکاربرد می باشد که از مهم ترین صنایع مورد استفاده از ان می توان به موارد زیر اشاره کرد:


 • ساخت ماشین های صنعتی
 • صنایع قطعه سازی
 •  خودرو سازی
 • صنعت پرس
 • صنایع کاشی و سرامیک 
 • و…

 

برای تولید و اماده سازی هوای فشرده باید چه تجهیزاتی را در نظر بگیریم؟

 1. کمپرسور هوا
 2. مخزن هوا
 3. خشک کن هوا
 4. فیلتر ورودی
 5. فیلتر هوا با جدا کننده اب
 6. رگلاتور فشار
 7. محل های اب بندی

 

رعایت نکرن استاندارد ها در عملیات فشرده سازی عواقب زیر را به همراه خواهد داشت:

 1. شیرها بیش از حد روغنی می شوند
 2. گرفتگی صدا خفه کن ها
 3. خوردگی سریع در اب بندها و قسمت های متحرک سیلندرها و شیرها
 4. خوردگی در لوله ها ,شیرها, سیلندرها و اجزای دیگر

می توان با رعایت کردن استاندارد ها و اصول ایمنی در نگهداری از جک پنوماتیک از بروز خسارت های احتمالی ان پیشگیری کرد.

 معرفی قطعات سیلندر پنوماتیک

اجزای تشکیل دهنده سیلندر پنوماتیک آن چنان پیچیده نمی باشد و اساس کار آن قانون پاسکال است. این سیستم از پیستون,شفت ,بوش ,مگنت ,درپوش ,بامبر و و تعدادی قطعات دیگر تشکیل شده است.

 1. سیلندر
 2. پیستون
 3. میله شفت سیلندر
 4. کفشک سر و ته جک
اجزای جک پنوماتیک
 
 
سیلندر:

مشابه یک استوانه توخالی است که سطح داخلی ان کاملا صیقل داده شده. جنس سیلندر ان آلومینیوم ,استیل و فولادی است.

 • پیستون:

جنس پیستون داخل سیلندر همانند جنس سیلندر بوده و درون سیلندر قرار می گیرد .

 • میله یا شفت سیلندر:

میله یا شفت سیلندر که جنس ان استیل و نوع کربن و فولاد با روکش کروم می باشد.

 • کفشک های سرو ته جک:

کفشک ها از جنس الومینیوم, فولاد و یا استیل می باشد که پورت های ورود و خروج  بر روی ان تعبیه شده.

 • ترمز یا ضربه گیر جک:

بر روی کفشک های سروته جک قرار دارد که از ضربه زدن جک جلوگیری می کند.

 • اورینگ و پکینگ:

وجود ان بر روی پیستون وظیفه اب بندی را بر عهده دارد.

چند مفهوم پایه درباره جک پنوماتیک

کورس پیستون:

به فاصله بین اولین نقطه حرکت شفت سیلندر یا میل پیستون تا نقطه پایان حرکت گفته می شود.مقیاس اندازه گیری ان بر اساس میلی متر بوده و می تواند از 1 تا 2000 میلی متر (و یا بیشتر بر اساس نوع سیلندر) باشد

قطر میل پیستون:

زمانی که طول کورس پیستون زیاد باشد برای جلوگیری از خمش و اسیب میل پیستون نیاز است که میزان حداکثر تحمل بار میل پیستون یا شیفت سیلندر دقیقا محاسبه گردد.هر قطر از سیلندر های پنوماتیک دارای قطر شفت استاندارد می باشد که اعداد ان در جدول استاندارد موجود است.

ضربه گیری در نقاط انتهایی:

هنگام کارکردن جک پنوماتیک باید سرعت پیستون قبل از پایان کورس کاهش یابد این کار باعث جلوگیری از ضربه خوردن قطعات می شود اگر این کار به درستی انجام نشود نه تنها به جک پنوماتیک صدمه وارد می کند بلکه ممکن است یک ماشین پنوماتیکی نیز بر اثر ضربه های وارد شده دچار اسیب گردد.به این دلیل که این صدمات برای سیلنر و ماشین بوجود نیاید سیلندرهای پنوماتیک استاندارد در دو سمت سرپوش سیلندر به سیستم ضربه گیر مجهز می شوند.

مشاهده مقاله سنسور جک پنوماتیک کلیک کنید

انواع جک پنوماتیک در صنعت و کاربرد انها

در بازار فروش مدل های بسیاری برای جک پنوماتیک موجود است. و بر اساس مشخصاتی که برای هر مدل در نظر گرفته شده به دسته های مختلفی تقسیم می شود یکی از دسته بندی های ان در ارتباط با مگنت قطعه ای که در جک به کار رفته است میباشد که به دو نوع مگنت دار و بی مگنت شناخته می شود.همچنین بر اساس طراحی ظاهری ساختار سیلندر بادی دسته بندی دیگری موجود است که عملکرد ان به دو قسمت تقسیم می شود:

 1. جک بادی خطی پنوماتیک که بر اساس حرکت رفت و برگشت شفت است
 2. جک بادی چرخشی پنوماتیک و حرکت شفت به صورت دورانی

سیلندر های پنوماتیک خطی

سیلندر های پنوماتیک خطی بوسیله ی نیروی هوای فشرده باعث حرکت رفت و برگشتی شفت می شوند.جک های خطی پنوماتیک خود به دو دسته زیر تقسیم میشوند:

 1.  یک کاره یا یک طرفه
 2.  دو کاره یا دو طرفه

سیلندر های خطی یک طرفه( Single acting cylinder)

این سیلندر ها فقط از یک سوی کورس حرکتی خود کار انجام می دهند. در این نوع سیلندر ها هوای فشرده از یک طرف وارد محفظه سیلندر شده و باعث حرکت پیستون می شود. بعد از قطع شدن فشار هوا,فنری که پشت پیستون قرار دارد هوای داخل محفظه را خالی می کند و پیستون به مکان اولیه کورس حرکتی خود باز میگردد و مجدد با باز شدن مسیر هوای فشرده پیستون به حرکت در می اید.

کاربرد سیلندر های پنوماتیکی خطی یک طرفه

 • جهت پرس کردن قطعات
 • ساخت گیره های پنوماتیکی
 • جدا کردن قطعات از قالب های ساخت
 • فشرده سازی و پرس و…

مزیت سیلندر های خطی یک طرفه

 1. مصرف هوای کمتر به دلیل استفاده از فنر
 2. در حالت عادی و بدون وجود هوای فشرده جک بدون حرکت است
 3. استفاده از شیر3/2

 

معایب سیلندرهای خطی یک طرفه

 1. در کورس های بزرگ در دسترس نمی باشد
 2. سرعت کورس فنردار قابل تغییر و یکسان نمی باشد
 3. فنر مقداری از نیرو را که معمولا 10 درصد است هدر می دهد

مشخصات جک های یک طرفه پنوماتیک

 • فنر جک های یک طرفه با ایجاد مقاومت در مقابل هوای فشرده همراه است و این موضوع باعث کاهش هوای فشرده شده (حدود 10 درصد) می شود
 • طول کورس فنر در جک های یک طرفه محدود می باشد و این موضوع میزان خروجی سیلندر را با محدودیت مواجه می کند
 • مصرف هوا تنها در زمانی که جک حرکت دارد
 • توقف دقیق جک حتی زمانی که فشار هوا قطع شده باشد

سیلندر های پنوماتیک خطی دو طرفه(Double acting cylinder)

همان طور که از نام ان ها پیداست این سیلندر ها در هر دو طرفکورس حرکتی خود قادر به انجام کار هستند. تفاوت این مدل با سیلندر های خطی یک طرفه در این است که در مدل دو طرفه از فنر برای بازگرداندن پیستون استفاده نمی کند و وظیفه بازگرداندن پیستون به محل اولیه ان بر عهده فشار هوای فشرده ای است که از سمت دیگر پییستون وارد می شود.در جک های پنوماتیک دو طرفه که با دو میله پیستون کار می کند میزان نیروی فشرده در هر دو طرف با یکدیگر برابر است.این موضوعبه دلیل یکسان بودن سطح دو طرف پیستون است.اما در جک های دو طرفه ای که با یک میله پیستون کار میکندد میزان نیروی هوای فشرده شده در دو طرف جک یکسان نمی باشد.در این حالت قسمتی از هوای فشرده شده در سمت میله پیستونی از بین می رود.این میله پیستونی در وضعیت اتصال به پیستون باعث حذف قسمتی از سطح تحت فشار هوای فشرده می گردد. با بستن شیر شرایط تخلیه هوای فشرده از جک فراهم می شود و هوای فشرده شده امکان بازگشت پیستون به مکان اولیه را فراهم می نماید.

موارد استفاده سیلندرهای پنوماتیک خطی دو طرفه

این نوع جک برای حرکات و جابه جایی های خطی کاربرد دارد.موارد مورد استفاده ان عبارت است از:

 • سوراخکاری
 • برش
 • پاییین اوردن قطعات
 • پرسکاری
 • فشرده سازی قطعات

مشخصات سیلندرهای دو طرفه پنوماتیکی

 • در هر دو طرف رفت و برگشت از جک استفاده می شود
 • ساختمان ان بسیار ساده است
 • با ترکیب کردن دو عدد از این جک ها امکان متوقف کردن شفتدر چند نقطه موضعی وجود دارد

 

سیلندرهای پنوماتیکی چرخشی(روتاری)

تفاوت جک پنوماتیک خطی با چرخشی در نوع حرکت سیلندر می باشد.این جک به مدل روتاری هم شناخته می شود.در سیلندر های پنوماتیک چرخشی پیستون به جای حرکت رفت و برگشتی دارای حرکت دورانی است و در واقع شفت متصل به پیستون حرکت چرخشی دارد. حرکت دورانی شفت می تواند به صورت محدود یا نا محدود (360 درجه)باشد.اگر شفت به صورت نامحدود بچرخد به ان موتور پنوماتیکی هم گفته می شود.

بررسی انواع جک پنوماتیکی در صنعت

علاوه بر موارد ذکر شده جک های پنوماتیکی انواع دیگری هم دارند که در دسته بندی بالا جای نمی گیرند و هرکدام در موارد خاص و معینی کاربرد دارند.و برحسب نوع مصرفی که در سیستم های پنوماتیک دارند در دسته بندی های زیر جای میگیرند:

 •  جک چهار میل پنوماتیک
 •  قلمی پنوماتیک
 • جک کتابی
 •  رادلس (بدون شفت)
 •  کامپکت پنوماتیک(فشرده)

نصب و نگهداری از جک پنوماتیک

مواردی در ارتباط با نصب و نگهداری جک های پنوماتیک وجود دارد که به بررسی ان می پردازیم.

 • وزن سیلندر پنوماتیک

دقت در انتخاب سیلندر پنوماتیک به (وزنی که قرار است سیلندر متحمل شود) و در نظر گرفتن قطر دهانه متناسب با وزن آن.

 • تمیزی

تمیز بودن هوای فشرده مورداستفاده بسیار مهم استبنابر این هنگام اتصال به تمیز بودن محل ورودی هوا توجه کنید با وارد شدن گرد و خاک و الودگی عمر جک بادی کاهش می یابد بنابراین اگر از سیلندر استفاده نمی شود حتما باید درپوش ان را بست.

 • استفاده از واحد مراقبت

پیش از سیلندر از واحد مراقبت استفاده می شود جک پنوماتیک می تواند نیروی قابل تحمل ویژه ای را حمل کند بنابراین باید از وارد شدن بارهای اضافی به شافت و بدنه پرهیز شود

 • تنظیم دما

دما در جک نیوماتیک اهمیت ویژه ای دارد در صورتی که از دماهای منفی استفاده شود باید اقداماتی در جهت جلوگیری از یخ زدگی انجام شود

 • تنظیم سرعت

اقداماتی که در این مرحله انجام می دهیم این است که شیر کنترل سرعت را فقط تا نصفه باز کنید و مرحله به مرحله رگلاتور را تنظیم کنید سپس ضربه گیر جک را وصل کنید برای سیلندر های حساس از فیلتر های مش بندی شده ریز استفاده کنید

 

در انتخاب جک پنوماتک کدام پارامترها اهمیت دارند؟

عوامل مهمی در انتخاب جک پنوماتیک موثر هستند. که از جمله ان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 1. مشخص کردن طول کورس
 2. مشخص کردن قطر پیستون جک

طول کورس جک پنوماتیک را چطور می توان محاسبه کرد؟

به فاصله بین نقطه ابتدایی حرکت تا اخرین نقطه قابل پیشروی توسط شافت سیلندر پنوماتیک,کورس جک پنوماتیک می گویند. معمولا بر روی سیلندر های بادی یک پلاک وجود دارد که مشخصات سیلندر بر روی ان نوشته شده است. اسان ترین راه برای به دست اوردن کورس مراجعه به ان پلاک می باشد.در ابتدای کد یک یا چند حرف انگلیسی وجود دارد که تعیین کننده ی نوع یا مدل سیلندر است.پس از ان یک عدد نوشته شده که مربوط به قطر سیلندر می باشد و بعد از ان “X یا “0 است. و رقم بعد از ان مربوط به کورس جک می شود.برای محاسبه کردن کورس جک پنوماتیک احتیاج به انجام محاسبات سنگین نیست تنها کافی است طول حالت باز سیلندر را از طول حالت بسته ان کم کنیم بدین ترتیب کورس جک به دست می اید.

روش محاسبه قطر سیلندر پنوماتیک

همانطور که گفته شددر ابتدای کد یک یا چند حرف انگلیسی وجود دارد که تعیین کننده ی نوع یا مدل سیلندر است.پس از ان یک عدد نوشته شده که مربوط به قطر سیلندر می باشد و بعد از ان “X یا “0 است. و رقم بعد از ان مربوط به کورس جک می شود. اگر پلاک در دسترس نبود و یا پاک شده بود بهترین کار مراجعه به کاتالوگ سیلندر پنوماتیک مورد نظر و مطابقت دادن ان با نمونه در دسترس می باشد.

 

مشخصات فنی جک های پنوماتیک را چگونه پیدا کنیم؟

مشخصات فنی سیلندر های پنوماتیک در صفحه محصول و در بخش توضیحات هر سیلندر در کاتالوگ انها موجود است تا شما به اسانی بتوانید از ان استفاده کنید

برای تنظیم سرعت پیستون انواع جک پنوماتیک (سیلندر بادی) چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟

جک پنوماتیک وسیله ای است که به منظور اعمال نیرو در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.این نیرو بوسیله هوای فشرده و توسط یک پیستون خاص اعمال میشود.سرعت حرکت پیستون و اعمال فشار در صنایع مختلف بسیار دارای اهمیت است.بعنوان مثال در در برخی از صنایع لازم است پیستون با سرعت بالاتری حرکت کرده و نیرو یک باره اعمال شود و در برخی دیگر از صنایع نیز برخلاف این مورد لازم است پیستون به ارامی حرکت کرده و نیروی مکانیکی تولید شده به ارامی به سیستم وارد شود. برای تنظیم سرعت مناسب در جک پنوماتیک اکثر مدل های ان دارای قابلیت تنظیم هستند.

برای تنظیم سرعت پیستون جک پنوماتیک باید مراحل زیر را طی کنیم:
 1. ابتدا باید شیر کنترل را باز کرده و بعد از ان به ارامی میزان ورودی هوای رگلاتور را زیاد کنیمتا به مقدار مورد نظر برسد.
 2. باید سرعت پیستون سیلندر پنوماتیک را با استفاده از شیر کنترل تنظیم کنیم.
 3. باید ضربه گیرهای جک را در موقعیت جدید و مناسب قرار دهیم.به همین علت باید انها را طوری تنظیم کنیم که پیستون در انتهای کورس جک به بدنه سیلندر پنوماتیک ضربه نزند زیرا این ضربه ها در مدت کوتاهی میتواند موجب خرابی جک پنوماتیک شود.

قیمت جک پنوماتیک

این محصول در بازار های صنعت فروش با قیمت های متفاوتی موجود است. سیستم های پنوماتیک از نظر کیفیت ساخت باهم متفاوت هستند برخی از انها قوی تر می باشند و قیمت نسبتا گران تری نسبت به سایر سبک ها دارند از مهم ترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. متریال
 2. نوع برند کشور سازنده
 3. کیفیت ساخت
 4. نوع جک
 5. اندازه جک

با توجه به این موضوع که برخی از جک ها از نظر توان کاری بالاتر هستند و برخی دیگر از نظر کمپرسور بنابراین حتی کیفیت قطعات کوچک نیز روی قیمت این محصول تاثیر گزار می باشد.

چگونه نیروی جک پنوماتیک را محاسبه کنیم؟

 1. قطر سیلندر به سانتی متر تبدیل شود.
 2. برای به دست اوردن شعاع عدد به دست امده تقسیم بر دو می شود 
 3. مساحت سطح مقطع سیلندر محاسبه می شود (شعاع*شعاع*3/14)
 4. عدد فوق در فشار کاری سیستم ضرب می شود

                                           نیروی تولیدی جک(Kg)=فشار(بار)*شعاع(cm)*شعاع(cm)*3/14

 

نکات مهم در ارتباط با انتخاب و خرید جک پنوماتیک

جک پنوماتیک وسیله ای است که مورد نیاز اکثر صنایع می باشد. به همین علت لازم است که در هنگام خرید و انتخاب این محصول موارد مهمی را مدنظر داشته باشیم. در ابتدا باید از نیاز خود اطلاع دقیق داشت همانطور که در قسمت های قبلی این مقاله عنوان شد جک پنوماتیک وسیله ای است که در انواع و مدل های مختلفی تولید شده و کاربرد دارد. هر مدل شیوه و توان بازدهی مشخصی دارد و به همین علت باید بهترین و کارا ترین نمونه را برای نیاز خود انتخاب نموده و سپس برای خرید آن اقدام کنیم.

نکته :

لازم به ذکر است که جک پنوماتیک بعنوان یک کالای وارداتی به بازار ایران وارد می شود به همین علت عواملی مانند شرایط نگهداری نادرست,شیوه حمل و نقل غیر اصولی و.. می توانند باعث اسیب رساندن به این قطعه شوند به همین علت هنگام خرید این قطعه باید موارد فوق را مورد بررسی قرار دهیم. و پس از اطمینان کامل نسبت به خرید محصول اقدام نماییم. اگر در این زمینه اطلاع کافی ندارید بهتر است از فردی که با این محصول اشنایی دارد مشورت کنید.جک پنوماتیک ابزاری است که توسط برندهای جهانی متفاوت تولید و روانه بازار می شود. هر کدام از این برند ها برای رقابت در بازار جهانی  و کسب سهمیه فروش بیشتر سعی دارند محصول با کیفیت تری را وارد بازار کنند. این برند ها عموما محصولات خود را با گارانتی فروش عرضه می کنند به همین علت باید از برند هایی که در وحله اول این محصول را با گارانتی فروش عرضه می کنند و در ایران دارای نمایندگی فروش هستند تهیه کرد در این صورت می توان علاوه بر تهیه محصول با گارانتی فروش از ازخدمات پس از فروش ان نیز بهره برد.

 

خرید جک پنوماتیک از نمایندگی های معتبر چه مزایایی دارد؟

جک پنوماتیک ابزاری است که بعنوان یک کالای وارداتی در بازار عرضه می شود و برای خرید ان راه و روش های متفاوتی وجود دارد. بعنوان مثال برای خرید این محصول می توانید به فروشگاه های تجهیزات صنعتی و یا نمایندگی های رسمی فروش محصولات پنوماتیک مراجعه کنید. از بین روش های متفاوت خرید انواع جک پنوماتیک مراجعه به نمایندگی های رسمی مزایای بسیاری دارد که به مهم ترین انها می پردازیم:

 • خرید محصولات سالم:
  • همانطور که پیش تر ذکر شد انواع جک پنوماتیک خارجی و برند به منظور راهیابی به بازار ایران در شرایط متفاوتی قرارا می گیرند که اگر این شرایط مناسب نباشد احتمال اسیب به انها وجود دارد در نهایت می توان از نمایندگی های رسمی انواع جک پنوماتیک را با ضمانت سلامت فیزیکی فروش خریداری کرد.
 • قیمت خرید مناسب:
  • همانطور که در قسمت های پیش تر مقاله ذکر شد قیمت خرید و فروش جک پنوماتیک در بازار فروش به عوامل متفاوتی بستگی دارد لازم به ذکر است که می توان این محصول را با مناسب ترین قیمت از نمایندگی های رسمی تهیه و خریداری نمود. نمایندگی های رسمی این ابزار را بدون واسطه از تولید کننده تهیه و به کشور وارد می کندد و در اختیار صنایع مختلف قرار می دهند.به همین علت قیمت خرید و فروش جک پنوماتیک در این مراکز در بهترین حالت خود می باشد.
 • دریافت مشاوره خرید و نصب:
  • این وسیله ابزاری است که باید در انتخاب و خرید ان دقت و توجه لازم را داشته باشیم به همین علت می توان از نمایندگی های رسمی برندهای متفاوت مشاوره لازم را جهت خرید محصول دریافت کرد.همچنین می توان جهت نصب و راه انداز ی جک پنوماتیک از این مراکز مشاوره و کمک گرفت.
 • دریافت گارانتی فروش معتبر:
  • جک پنوماتیک وسیله ایست که نیاز به گارانتی دارد و به همین علت برندهای معتبر ان را با ضمانت نامه فروش اراعه میدهند. با خرید این محصول از نمایندگی های رسمی برندهای مختلف می توان ان را با گارانتی فروش معتبر تهی

   جهت مشاهده مقاله شیر کنترل جریان کلیک کنید.

   ه کرد.
  •  

4 دیدگاه در “جک پنوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *